Roboty będą pracować w FamilyMart

  • Post category:Blog
S A K U R A

Roboty będą pracować w FamilyMart

Tego lata popularna sieć sklepów FamilyMart planuje wprowadzić zdalnie sterowane roboty do niektórych sklepów w Tokio. Roboty zostały stworzone przez tokijską firmę Telexistence a pracownicy FamilyMart będą mogli kontrolować je z daleka, pomagając robotom np. w układaniu butelek z napojami i zup ramen w kubkach.

Według FamilyMart roboty będą kontrolowane zdalnie przez pracowników za pośrednictwem zestawów wirtualnej rzeczywistości, w tym rękawic VR. Dzięki nowej technologii sieć sklepów ma nadzieję na poprawę równowagi między życiem zawodowym i prywatnym pracowników oraz wsparcie sklepów z bardziej ograniczoną liczbą pracowników, ostatecznie przestawiając się na nową „rozszerzoną platformę siły roboczej” – w której pracownicy są wspierani przez sztuczną inteligencję, robotykę i inne funkcje poznawcze technologii komputerowej – w operacjach sklepowych. Roboty będą oznaczały, że mniej osób będzie potrzebnych osobiście w sklepie.

Celem firmy jest wprowadzenie robotów do 20 z 16 600 sklepów FamilyMart do 2022 r., przy czym do każdego sklepu uczestniczącego w projekcie przypisany będzie jeden robot.

Przy obecnej potrzebie dystansu społecznego roboty zapewnią bezpieczeństwo zarówno pracownikom FamilyMart, jak i klientom.