SAKURA PARK

Pierwsze drzewka wiśni japońskiej (18 drzew odmiany Fugenzo) posadziliśmy na terenie parku Pole Mokotowskie 7 czerwca 2009 roku. Po wielu godzinach ciężkiej pracy, sakurkowa alejka  zaistniała na mapie Warszawy!

W kolejnych latach posadziliśmy: 8 drzewek wiśni japońskiej odmiany Kanzan (13.05.2012r.) – dzięki naszym studentom, którzy nie tylko zapłaci za drzewka ale także je posadzili: Ewa, Joasia, Basia, Monika, Sadami i Mizuki, Karolina i Julia. 12 maja 2013r. 7 drzewek odmiany Kanzan. W 2015 roku posadziliśmy 4 drzewka odmiany Shirotae i 2 Taihaku. W 2017r. posadziliśmy 7 drzewek sakury odmiany Kiku-shidare. 11 maja 2019r. 20  drzewek sakury odmiany Somei Yoshino . Zobacz materiał filmowy TVP 3. W 2021 roku z uwagi na epidemię w naszym imieniu Zarząd Zieleni posadził 6 drzewek odmiany Ukon. W kolejnym roku planujemy posadzić m.in Ichoyo oraz Yea Beni-shidare.

Dziękujemy wszystkim osobom, które angażują się w naszą akcję, zarówno sponosorom jak i studentom zaangażowanym w sadzenie. Ogromne podziekowania dla Zieleni Miejskiej za pomoc w sadzeniu, palikowaniu oraz wywiezieniu starej ziemi i gruzu z wykopanych dołków. 

LOKALIZACJA

Sakura Park w Warszawie położony jest na terenie parku Pole Mokotowskie, w obrębie ulic: Żwirki i Wigury, Rostafińskich oraz Rokitnicka. W pobliżu znajdziemy pub Lolek oraz restaurację Jeffs. Dojazd autobusami: 175, 504, 188. Przystanek: Banacha.

NOWE NASADZENIA

Nowe nasadzenia sakur odbędą się 27 kwietnia  2024 roku. Posadzimy 8 drzewek odmian: Okame, Beni-shidare, Ichiyo, Jo-nioi.

JAPAN SAKURA ASSOCIATION

Japan Sakura Association to japońskie stowarzyszenie parlamentarne zajmujące się promocją japońskiej wiśni, które w 2021 roku odwiedziło nasz mały sakurkowy ogród/park. Stowarzyszeniu towarzyszyła 27 Sakura Queen – Tatsumi Yuki. 

W roku bieżącym w ceremonii nasadzenia nowych drzewek wiśni udział weźmie m.in 30-ta Sakura Queen Kyoko Katayama. Zapraszamy wszystkich do parku 27 kwietnia 2024r. 

WIOSNA

Kilka aktualnych fotek. Najpierw zakwitło Somei Yoshino, następnie Shirotae, Ukon, Taihaku i Kiku-shidare. Nastepnie Kanzan i Fugenzo.

JESIEŃ

Jesienne zdjęcia.

MAKRO