KURSY W TOKIO

Partnerem Fundacji w Japonii jest szkoła KAI, z siedzibą w Tokio, w dzielnicy Shin-Ōkubo. We współpracy z KAI organizujemy wakacyjne kursy językowe w Japonii. W trakcie pobytu w Tokio studenci mieszkają z rodzinami japońskimi, codziennie uczą się języka japońskiego a w weekendy zwiedzają Japonię. Pobierz broszurę szkoły KAI (po angielsku w formacie pdf) TUTAJ.

KURSY WAKACYJNE

Wskazany wcześniejszy kontakt z językiem japońskim, komunikatywna znajomość języka angielskiego oraz ukończone 18 lat (wymóg szkoły KAI). W kursie mogą wziąć udział osoby z całej Polski. Termin kursu: 5-16.08.2024r.  Zakończyliśy już nabór na kurs  wakacyjny w szkole KAI w roku bieżącym. Zapraszamy za rok!

Liczba lekcji w szkole

Zajęcia w szkole KAI trwają od poniedziałku do piątku, od 9 rano do 12:50. Łącznie każdego dnia przeprowadzane są 4 lekcje 50-minutowe. 

Plan wyjazdu

Studenci do Japonii przylecą 3 (sobota) lub 4 sierpnia (niedziela). Wraz z opiekunem z Fundacji Sakura z lotniska udadzą się do miejsca zakwaterowania.  Zajęcia w szkole rozpoczną się 5 sierpnia i potrwają do 16 sierpnia. Studenci powrócą do Polski 17 lub 18 sierpnia. 

Plan zwiedzania:

 • Kamakura w tym plażowanie (Yuigahama Beach)
 • Enoshima w tym Shonan Monorail
 • Kioto (2 dni)
 • Fuji Five Lakes lub wspinaczka na Fuji
 • Kawagoe
 • Odaiba
 • Asakusa + Skytree
 • Pałac Cesarski
 • Shibuya Sky
 • teamLab Borderless w Azabudai Hills
 • Harajuku + Omotesando
 • Shinjuku Gyoen National Garden
Zakwaterowanie

Studenci (pełnoletni) kursu języka japońskiego w szkole KAI mieszkać będą w tzw. guest house. To rodzaju akademika. Każdy będzie miał oddzielny pokój, na korytarzu wspólne łazienki, automaty do prania, wspólna duża kuchnia, prysznice i oczywiście dostęp do internetu (WiFi). Guest house wybierzemy po zakończeniu naboru. Studenci będą mogli zamieszkać z rodziną japońską. Sprawdź: Zakwaterowanie KAI

Opłata za kurs i ubezpieczenie

Student na podstawie rachunku ze szkoły KAI dokona przelewu bankowego (szkoła KAI poleca przelewy flywire, link znajduje się na stronie KAI) na rachunek szkoły KAI. Student może także sam opłacić swój rachunek na miejscu w Tokio gotówką w jenach lub za pomocą karty kredytowej.

Szkoła KAI wykupi w imieniu studenta ubezpieczenie japońskie, które pokryje 100% zdarzeń losowych na terenie Japonii. Fundacja Sakura zaleca wykupienie dodatkowego ubezpieczenia na sam przelot.

Koszt wyjazdu (orientacyjny)

Kurs kantorowy JPY w kantorze internetowym cinkciarz.pl (JPY/PLN opcja KUP) z dnia 24.11.2023r. - 0,0269

 • Przelot (najtańszy, linie Emirates or Qatar) - 5 000 zł
 • Zakwaterowanie w guest house - ok. 5 500 JPY dziennie (ok 148 zł dziennie) x min. 14 dni = min. 2 072 zł
 • Opcjonalnie zakwaterowanie u rodziny japońskiej - 5 720 JPY dziennie (śniadanie + kolacja) x 14 dni = 2 154 zł
 • Kurs języka japońskiego w szkole KAI – 115 tyś. JPY (3 090 zł)
 • Materiały do nauki – 3 000 JPY (81 zł)
 • Opłata za pobyt opiekuna z Fundacji Sakura i organizację kursu w Japonii – 1 000 zł.
 • Wyżywienie ok. 1 500 zł. Tu należy przyjąć 3 posiłki dziennie w cenie 700-900 JPY jeden. Dla przykładu: 14 dni x 3 x 800 JPY = 33 600 JPY x 0,269 = 900 zł. Studenci spędzą w Japonii najprawdopodobniej kilka dni więcej, średnia cena posiłów może też być o np. 100 jenów wyższa.
 • Komunikacja miejska/bilety -  300-500 zł., zależnie od miejsca zakwaterowania.
 • Ekstra wydatki ok. 500 zł (bilety wstępów, napoje, dodatkowe opłaty za przejazdy kolejami)
 • Bilety na podróż shinkansen do Kioto - 26 640 JPY = ok. 717 zł
Uwaga! Dla studentów w wieku 18+ (18-25) polecamy zamieszkanie z rodziną japońską (homestay).

Razem (orientacyjny koszt) ok. 14 500 - 15 000 złotych dla studentów, którzy wybiorą zakwaterowanie w guest house i ok. 13 500 - 14 000 zł dla studentów, którzy zamieszkają z rodziną japońską.

Sprawdź: Cennik kursów KAI

Nasza opieka

Opiekun Fundacji Sakura sprawować będzie bezpośrednią opiekę na studentami wakacyjnego kursy językowego w szkole KAI w Tokio. Odbierze studentów z lotniska, zorganizuje wyjazdy weekendowe poza Tokio oraz przygotuje program zwiedzania Tokio po zajęciach lekcyjnych. 

Studenci nie muszą uczestniczyć w programie zwiedzania przygotowanym przez przewodnika. 

Termin wnoszenia opłat

Czerwiec - lipiec 2024

Zgłoszenia

Studenci zainteresowani wakacyjnym kursem języka japońskiego w szkole KAI w Tokio, prosimy o wiadomość e-mailową do końca stycznia 2024r. 

KURSY DŁUGOTERMINOWE

Zapraszamy osoby z całej Polski. Warunek: posiadanie licencjatu lub dyplomu ukończenia studiów. Matura często jest również akceptowana przez japoński urząd imigracyjny. Fundacja Sakura pomaga we wszystkich formalnościach związanych z wyjazdem. 

Informacje o kursie

Kurs ogólny języka japońskiego w szkole KAI ma na celu rozwinięcie (przy zachowaniu równowagi) podstawowych umiejętności językowych: mówienia, słuchania, czytania i pisania. Polecany uczniom, którzy poważnie podchodzą do nauki języka japońskiego.

Kurs odbywa się rano lub popołudniem w godzinach: 9 - 12:50 lub 13:40-17:30. Od poniedziałku do piątku. Jedna lekcja trwa 50 minut. Istnieje 8 poziomów zaawansowania i można uzyskać certyfikat na każdym osiągniętym poziomie. (Wymagana frekwencja 80% i ocena min. 70%)

Szczegółowe informacje o kursie i opłatach w szkole KAI w 2024 roku ZOBACZ

Wiza studencka

Dzięki wizie studenckiej uzyskasz prawo do podjęcia pracy w wymiarze 20 godzin tygodniowo (rodzaj połówki etatu), co powinno Ci pozwolić na szybszą naukę języka japońskiego oraz zarobienie pieniędzy potrzebnych na opłacenie dalszej nauki w szkole KAI.

Podejmując proste prace, pomoc w restauracji, hotelu itp. na ogół nie musimy mówić dobrze po japońsku. W przypadku prac bardziej zaawansowanych, pracodawca może wymagać od nas znajomości języka na poziomie certyfikatu N2.

Kliknij TUTAJ i dowiedz się więcej o procedurach związanych z otrzymaniem wizy studenckiej.

Uaktualnioną tabelkę obejmującą kursy w 2024 roku załączymy wkrótce.

Koszt kursu półrocznego

Kurs kantorowy JPY w kantorze internetowym cinkciarz.pl (JPY/PLN opcja KUP) z dnia 05.09.2024r. - 0,0286

 • Opłata półroczna za kurs wraz z opłatą rejestracyjną oraz ubezpieczniem: 550,000 JPY (18 554 zł)
 • Opłata za wniosek wizowy: 30,000 JPY (858  zł)
 • Materiały do nauki – ok 16 000 JPY (457 zł)

Uwaga! Na zajęciach wymagany jest iPad, student może przywieźć własny iPad lub wypożyczyć w szkole KAI za 24 000 JPY (686 zł).

Razem 19 869 zł (bez Ipada)

Zakwaterowanie

Możliwe są różne formy zakwaterowania. Na ogół studenci wybierają tzw. guesthouse, rodzaj akademika z opłatą miesięczną na poziomie 2 500 zł. Sprawdź wszystkie formy zakwaterowania: https://sakura.org.pl/zakwaterowanie-tokio-2021/ (informacje opłatach za zakwaterowanie uaktualnimy wkróce, choć znacząco się one nie zmieniy).

Możesz także znaleźć zakwaterowanie na własną rękę, zamieszkać u znajomych itp. Ze względu na epidemię, mniejszą liczbę studentów zagranicznych i znaczną liczbę Japończyków, która wyjechała z Tokio oraz wykonuje pracę zdalną, wiele wspomnianych wyżej guesthousów ogłasza różne promocje i koszt zakwaterowania może być niższy.

Tłumaczenia
Dyplom ukończenia studiów (lub licencjat), powinien zostać przetłumaczony (z oryginału lub odpisu) na język angielski przez uprawnionego tłumacza. Wyciągi bankowe i inne dokumenty potrzebne do procedury uzyskania wizy, powinny być także sporządzone w języku angielskim, lub/i przetłumaczone w sposób umożliwiający właściwe ich odczytanie przez pracownika japońskich służb imigracyjnych.

KANZAKURA

Sakura to nie tylko Somei Yoshino. Na naszej stronie znajdziecie zdjęcia i opisy najważniejszych odmian japońskiej wiśni. Niektóre z nich już posadziliśmy lub posadzimy w przyszłości w naszym sakurkowym parku.

K A N Z A K U R A

Różne odmiany wiśni

Kanzakura 寒桜(カンザクラ, Prunus kanzakura) tzw. zimowa sakura. Kanzakura jest krzyżówką odmian Oshima-zakura, Hikan-zakura lub Kanhizakura. Kanzakura zwana jest też Ganjitsu-zakura czyli sakura noworoczna.

Kanzakura jest pierwszą sakurą, która rozkwita w Japonii (Atami). W zależności od pogody tzw. Atamizakura kwitnie od połowy stycznia do połowy lutego. Atamizakura to rodzaj  Kanzakura, która została przywieziona przez włoskich kupców do Atami z Indii w 1871 (wraz z cytrusami i daktylami) i i po rozmnożeniu zaoferowano ją świątyniom Shimoda’s Shrine, Ise Shrine oraz pałacowi Togu gosho.

Do Atami dostaniemy się pociągiem shinkansen (Tokaido Shinkansen) z Tokio (ok 50 minut). Wzdłuż rzeki Itogawa (10 min. spacer ze stacji Atami) rośnie 58 drzew Atamizakura. Kwiaty Kanzakura/Atamizakura są intensywnie różowe.

W Tokio pierwsze kwitnące drzewka kanzakura w połowie lutego.