Rok szkolny 2021 - 2022

S A K U R A

KAI

Kursy języka japońskiego w Tokio

Kursy języka japońskiego w Japonii

Partnerem Fundacji w Japonii jest szkoła KAI, z siedzibą w Tokio, w dzielnicy Shin-Ōkubo. We współpracy z KAI organizujemy wakacyjne kursy językowe w Japonii. W trakcie pobytu w Tokio studenci mieszkają z rodzinami japońskimi, codziennie uczą się języka japońskiego a w weekendy zwiedzają Japonię.

Jeśli planujesz wyjechać na dłużej do Japonii, rozpocząć studia, pracę -zapisz się na długoterminowy kurs w szkole KAI. Taki kurs pozwoli Ci szybko nauczyć się języka japońskiego a jednocześnie dzięki wizie studenckiej będziesz mógł,-mogła podjąć w Japonii pracę.

UWAGA!

W związku z zamknięciem granic Japonii dla turystów, tegoroczny (2022) kurs wakacyjny języka japońskiego w Tokio jest odwołany.

KAI Japanese Language School

Kursy wakacyjne języka japońskiego w Tokio

W kursie mogą wziąć udział osoby z całej Polski. 

Wskazany wcześniejszy kontakt z językiem japońskim, komunikatywna znajomość języka angielskiego oraz ukończone 18 lat. Fundacja Sakura pośredniczy w załatwieniu wszystkich formalności związanych z wyjazdem.

Z uwagi na niskie prawdopodobieństwo otwarcia granic przez Japonię dla turystów w najbliższych kilku miesiącach, możliwość organizacji kursu wakacyjnego w Tokio w 2022 roku jest praktycznie zerowa. Mamy nadzieję, że uda nam się zorganizować wyjazd wakacyjny w 2023 roku.

Plan wyjazdu

Studenci do Japonii przylecą 31 lipca (sobota). Wraz z opiekunem z Fundacji Sakura z lotniska udadzą się do miejsca zakwaterowania.  Zajęcia w szkole rozpoczną się 2 sierpnia i potrwają do 13 sierpnia. Studenci powrócą do Polski 15 lub 16 sierpnia.

Plan zwiedzania:

 • Kamakura w tym plażowanie (Yuigahama Beach)
 • Enoshima w tym Shonan Monorail
 • Kioto (1 dzień)
 • Osaka (1 dzień)
 • Fuji Five Lakes
 • Kawagoe
 • Odaiba
 • Asakusa + Skytree
 • Pałac Cesarski
 • Ueno
 • Harajuku + Omotesando
 • Shinjuku Gyoen National Garden
 • Wioska olimpijska
Szczepienia i test

Jeśli wyjazd dojdzie do skutku, najprawdopodobniej będzie konieczne okazanie na lotnisku negatywnego testu na koronawirsua. Szczepienie nie będzie wymagane. 

Liczba lekcji w szkole

Zajęcia w szkole KAI trwają od poniedziałku do piątku, od 9 rano do 12:50. Łącznie każdego dnia przeprowadzane są 4 lekcje 50-minutowe. 

Zakwaterowanie

Studenci kursu języka japońskiego w szkole KAI mieszkać będą w tzw. guest house. To rodzaju akademika. Każdy będzie miał oddzielny pokój, na korytarzu wspólne łazienki, automaty do prania, wspólna duża kuchnia, prysznice i oczywiście dostęp do internetu (WiFi). 

Studenci wraz z opiekunem naszej Fundacji przebywać będą w tym samym guest house, który wybierzemy w maju/czerwcu.

Orientacyjna cena za pobyt dwutygodniowy - ok. 2 000-2 500 zł.  

Opłata za kurs i ubezpieczenie

Student na podstawie rachunku ze szkoły KAI dokona przelewu bankowego (szkoła KAI poleca przelewy flywire, link znajduje się na stronie KAI) na rachunek szkoły KAI. Student może także sam opłacić swój rachunek na miejscu w Tokio gotówką w jenach lub za pomocą karty kredytowej.

Szkoła KAI wykupi w imieniu studenta ubezpieczenie japońskie, które pokryje 100% zdarzeń losowych na terenie Japonii. Koszt ubezpieczenia wynosi ok. 150-250 zł. Fundacja Sakura zaleca wykupienie dodatkowego ubezpieczenia na sam przelot.

Koszt wyjazdu

Kurs kantorowy JPY w kantorze internetowym cinkciarz.pl (JPY/PLN opcja KUP) z dnia 23.01.2021r. - 0,03605

 • Przelot – przeciętnie 2500-3000 zł
 • Zakwaterowanie w guest house - 2 000-2500 zł
 • Kurs języka japońskiego w szkole KAI – 76 tyś. JPY ( 2 740 zł)
 • Materiały do nauki – 3 000 JPY (108 zł)
 • Opłata za pobyt opiekuna z Fundacji Sakura i organizację kursu w Japonii – 1 000 zł.
 • Bilet JR 14-dniowy – 1 800 zł
 • Wyżywienie ok. 1 300 zł
 • Bilety wstępu, onsen, napoje, bilety komunikacji miejskiej – 500 - 1 000 zł

Razem ok. 12 000 - 13 500 złotych.

 

Nasza opieka

Opiekun Fundacji Sakura sprawować będzie bezpośrednią opiekę na studentami wakacyjnego kursy językowego w szkole KAI w Tokio. Odbierze studentów z lotniska, zorganizuje wyjazdy weekendowe poza Tokio oraz przygotuje program zwiedzania Tokio po zajęciach lekcyjnych. 

Studenci nie muszą uczestniczyć w programie zwiedzania przygotowanym przez przewodnika. 

Termin wnoszenia opłat

Z uwagi na zmieniającą się sytuację, opłatę za kurs, bilety lotnicze itd., student wniesie nie wcześniej niż w maju-czerwcu 2021.

W przypadku utrzymania/wprowadzenia kwarantanny - wyjazd zostanie odwołany a wniesione opłaty zwrócone. 

Zgłoszenia

Zgłoszenia na kurs wakacyjny języka japońskiego w Tokio są niezobowiązujące. Po zapisaniu się na kurs, będzie można do czerwca 2021r.  bez żadnych konsekwencji z wyjazdu zrezygnować, nawet jeśli kurs się odbędzie. 

Zapisując się na kurs wakacyjny w Tokio, - proszę wysłać email na adres: fundacja.sakura@gmail.com

K A I

Japanese Language School

KAI Japanese Language School

Kursy długoterminowe języka japońskiego w Tokio

Zapraszamy osoby z całej Polski. Warunek: posiadanie licencjatu lub dyplomu ukończenia studiów. Matura często jest również akceptowana przez japoński urząd imigracyjny. 

Fundacja Sakura pomaga we wszystkich formalnościach związanych z wyjazdem. Nie pobieramy żadnych opłat.

Sprawdź ceny kursów w KAI w 2021r.

Koronawirus i inne

Od marca 2022 roku studenci, w tym studenci kursów języka japońskiego w Japonii, ponownie mogą udać się na studia do Japonii. Z uwagi na dzienny limit osób mogących przekroczyć granicę i wynoszący od marca 5 tyś., oraz blisko 150 tyś. studentów z ważną wizą studencką oczekujących od wielu miesięcy na wjazd do Japonii, zapewne w najbliższym czasie nie będzie łatwo wybrać się na kurs języka japońskiego do Tokio. Jako, że procedury z uzyskaniem wizy studenckiej zajmują nieraz kilka miesięcy, realny wydaje się być wyjazd na kurs rozpoczynający się w październiku. W marcu sytuacja powinna się już wyklarować i prawdopodobnie w marcu rozpoczniemy zapisy na kursy długoterminowe w szkole KAI w Tokio. 

Informacje o kursie

Kurs ogólny języka japońskiego w szkole KAI ma na celu rozwinięcie (przy zachowaniu równowagi) podstawowych umiejętności językowych: mówienia, słuchania, czytania i pisania. Polecany uczniom, którzy poważnie podchodzą do nauki języka japońskiego.

Kurs odbywa się rano lub popołudniem w godzinach: 9 - 12:50 lub 13:40-17:30. Od poniedziałku do piątku. Jedna lekcja trwa 50 minut. Istnieje 8 poziomów zaawansowania i można uzyskać certyfikat na każdym osiągniętym poziomie. (Wymagana frekwencja 80% i ocena min. 70%) 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie szkoły KAI TUTAJ

Wiza studencka

Dzięki wizie studenckiej uzyskasz prawo do podjęcia pracy w wymiarze 20 godzin tygodniowo (rodzaj połówki etatu), co powinno Ci pozwolić na szybszą naukę języka japońskiego oraz zarobienie pieniędzy potrzebnych na opłacenie dalszej nauki w szkole KAI.

Podejmując proste prace, pomoc w restauracji, hotelu itp. na ogół nie musimy mówić dobrze po japońsku. W przypadku prac bardziej zaawansowanych, pracodawca może wymagać od nas znajomości języka na poziomie certyfikatu N2.

Kliknij TUTAJ i dowiedz się więcej o procedurach związanych z otrzymaniem wizy studenckiej.

Koszt kursu półrocznego

Kurs kantorowy JPY w kantorze internetowym cinkciarz.pl (JPY/PLN opcja KUP) z dnia 23.01.2021r. - 0,03605

 • Opłata półroczna za kurs wraz z opłatą rejestracyjną: 490,000 JPY (17 665 zł)
 • Opłata za wniosek wizowy: 20,000 JPY (ok 721 zł)
 • Materiały do nauki – ok 16 000 JPY (577 zł)
 • Ubezpieczenie japońskie: 5,800 JPY (ok 209 zł).

Uwaga! Na zajęciach wymagany jest iPad, student może przywieźć własny iPad lub wypożyczyć w szkole KAI za 24 000 JPY (865 zł).

Razem 19 172 zł

Zakwaterowanie

Możliwe są różne formy zakwaterowania. Na ogół studenci wybierają tzw. guesthouse, rodzaj akademika z opłatą miesięczną na poziomie 2 500 zł. Sprawdź wszystkie formy zakwaterowania: https://sakura.org.pl/zakwaterowanie-tokio-2021/

Możesz także znaleźć zakwaterowanie na własną rękę, zamieszkać u znajomych itp. Ze względu na epidemię, mniejszą liczbę studentów zagranicznych i znaczną liczbę Japończyków, która wyjechała z Tokio oraz wykonuje pracę zdalną, wiele wspomnianych wyżej guesthousów ogłasza różne promocje i koszt zakwaterowania może być niższy.

Procedury

Otwórz TUTAJ dokument w formacie pdf i sprawdź procedury związane z otrzymaniem wizy studenckiej.

Tłumaczenia
Dyplom ukończenia studiów (lub licencjat), powinien zostać przetłumaczony (z oryginału lub odpisu) na język angielski przez uprawnionego tłumacza. Wyciągi bankowe i inne dokumenty potrzebne do procedury uzyskania wizy, powinny być także sporządzone w języku angielskim, lub/i przetłumaczone w sposób umożliwiający właściwe ich odczytanie przez pracownika japońskich służb imigracyjnych.
S A K U R A

KANZAKURA

Różna odmiany wiśni

K A N Z A K U R A

Różne odmiany wiśni


Sakura to nie tylko Somei Yoshino. Na naszej stronie znajdziecie zdjęcia i opisy najważniejszych odmian japońskiej wiśni. Niektóre z nich już posadziliśmy lub posadzimy w przyszłości w naszym sakurkowym parku. 

Kanzakura 寒桜(カンザクラ, Prunus kanzakura) tzw. zimowa sakura. Kanzakura jest krzyżówką odmian Oshima-zakura, Hikan-zakura lub Kanhizakura. Kanzakura zwana jest też Ganjitsu-zakura czyli sakura noworoczna.

Kanzakura jest pierwszą sakurą, która rozkwita w Japonii (Atami). W zależności od pogody tzw. Atamizakura kwitnie od połowy stycznia do połowy lutego. Atamizakura to rodzaj  Kanzakura, która została przywieziona przez włoskich kupców do Atami z Indii w 1871 (wraz z cytrusami i daktylami) i i po rozmnożeniu zaoferowano ją świątyniom Shimoda’s Shrine, Ise Shrine oraz pałacowi Togu gosho.

Do Atami dostaniemy się pociągiem shinkansen (Tokaido Shinkansen) z Tokio (ok 50 minut). Wzdłuż rzeki Itogawa (10 min. spacer ze stacji Atami) rośnie 58 drzew Atamizakura. Kwiaty Kanzakura/Atamizakura są intensywnie różowe.

W Tokio pierwsze kwitnące drzewka kanzakura w połowie lutego. Zobacz wideo.