Fundacja sakura

Szkoła Języka Japońskiego

Kursy języka japońskiego dla młodzieży i dorosłych. U nas uczą tylko native speakerzy!

Rok szkolny 2021 - 2022

S A K U R A

FAQ

FAQ - najczęściej zadawane pytania, także wszystko to co powinniście wiedzieć o nas i oferowanych przez nas kursach języka japońskiego
Co oznaca nazwa "Sakura"?

Sakura さくら  to japońska wiśnia. Sakura to ważny symboli  i element kultury Japonii. W Japonii znajdziemy kilkaset odmian sakury, zarówno hodowlanych jak i dzikich. Popularne odmiany hodowlane tzw. kultywary jak Somei Yoshino nie owocują, a owoce odmian dzikich jak np. odmiany Yamazakura, są małe i kwaśnie. 

Fundacja Krzewienia Kultury Japońskiej "Sakura"

W skrócie: Fundacja Sakura.

Fundacja Sakura powstała w 2006 roku Najważniejsze cele statutowe Fundacji to nauczanie języka japońskiego oraz sadzenie sakury.
Siedziba Fundacji znajduje się przy ulicy Próżnej 10/38 w Warszawie. Więcej: https://sakura.org.pl/o-nas/

Szkoła Języka Japońskiego "Sakura"
Działalność edukacyjną Fundacja prowadzi pod powszechnie przyjętą nazwą: Szkoła Języka Japońskiego "Sakura". W siedzibie Fundacji przy ulicy Próżnej 10/38 w Warszawie, kursanci do dyspozycji mają duże sale lekcyjne, toalety oraz wygodną kanapę w poczekalni na korytarzu. Tu znajduje się także recepcja szkoły.
Kim są nasi studenci?

Kursy języka japońskiego przeznaczone są dla wszystkich osób zainteresowanych kulturą Japonii, niezależnie od wieku.

U nas uczą się zarówno dzieci jak i osoby na emeryturze, przeważają jednak gimnazjaliści (dawni) licealiści oraz studenci. 

Kim są nasi lektorzy?

Wszyscy nasi lektorzy to native speakerzy, którzy zostali odpowiednio przeszkoleni do nauczania języka japońskiego jako języka obcego. Aktualnie nasz zespół składa się z 9 lektorów.

Jakie kursy oferujemy?

Kursy podstawowe (raz w tygodniu) oraz intensywne (2 razy w tygodniu) dla początkujących oraz zaawansowanych. Sprawdź: https://sakura.org.pl/aktualne-kursy-jezyka-japonskiego/

Jak zapisać się na kurs?

Najprościej wysłać zgłoszenie z naszej strony internetowej: https://sakura.org.pl/zapisy/. Można do nas także zadzwonić: 22 826 54 54 / 506 180 400, wysłać email: fundacja@sakura.org.pl, lub przyjść (poniedziałek - czwartek 14:00 - 20:00.

Jaka jest wielkość grup?

Od 4 do 8 osób. Przeciętnie. Liczba osób w grupach zmienia się, czasem na pierwszych zajęciach będzie 9 studentów, choć na kolejnych 7-8. Na ogół jednak w zajęciach uczestniczy od 4 do 7-8 studentów.

Ile zapłacę za kurs?

Szczegółowe informacje o opłatach znajdują się tutaj: https://sakura.org.pl/oplaty/

Kiedy będzie najbliższy kurs dla początkujących?