Powrót do szkoły

Powrót do szkoły
Powrót do szkoły
  • Post category:Blog

Kursy języka japońskiego

Coraz większymi krokami zbliżamy się do rozpoczęcia nowego roku szkolnego oraz powrotu studentów/uczniów do nauki stacjonarnej. Nadal prowadzić będziemy kursy online, teraz jednak najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa studentom/uczniom, którzy mogą i chcą powrócić do zajęć w szkole.

O ile ministerstwo przygotowało już (prawdopodobnie) wytyczne związane z powrotem młodzieży do nauki w szkołach podstawowych, liceach itp., to szkoły językowe pozostawione zostały same sobie. Nie pierwszy zresztą raz w tej pandemii.

Dlatego postanowiliśmy oprzeć się na zasadach zapewnienia/utrzymania bezpiecznej nauki uczniów w czasie pandemii, korzystając z rozwiązań przyjętych przez szkoły amerykańskie, w tym prestiżową Harvard T.H. Chan School of Public Health.

I tak:

  • Nasi nauczyciele zostali zaszczepieni. Zalecamy szczepienia, mimo iż nie zapobiegają w 100% zakażeniom, dzięki nim unikniemy ciężkiego przebiegu choroby.
  • W trakcie zajęć wszyscy noszą maseczki.
  • Nasze sale lekcyjne są duże (od 30 do 50 m.kw.) a każdy z uczniów ma oddzielny stolik. Ograniczyliśmy też liczbę uczestników kursu, którzy mogą uczestniczyć w zajęciach
  • Wszystkie sale lekcyjne we wrześniu wyposażone zostaną w japońskie oczyszczacze powietrza z filtrem HEPA oraz nawilżaczem. Powietrze w salach czterokrotnie w ciągu 1 godziny będzie oczyszczone/przefiltrowane i odpowiednio nawilżone.
  • Okna w trakcie zajęć pozostaną otwarte/uchylone. Klasy będą też regularnie wietrzone.
  • Klamki, poręczę, stoliki są i będą regularnie odkażane i zabezpieczane poprzez stosowanie preparatów firmy Germagic Proshield, tworzących nietoksyczną, antywirusową powłokę polimerową chroniącą przed bakteriami i wirusami.
  • Zapobiegamy także gromadzeniu się uczniów w szkole, na korytarzu poprzez odpowiednią organizację zajęć.

Oczywiście podejście zdroworozsądkowe jest ważne. Nie będziemy na przykład nadużywać produktów chemicznych, dezynfekujących, gdyż mogą one poprzez obniżenie odporności przynieść więcej szkód dla zdrowia uczniów niż korzyści.

Więcej informacji podamy jeszcze we wrześniu, w tym przygotujemy krótki filmik pokazujący jakie środki bezpieczeństwa podjęliśmy by zapewnić Wam bezpieczeństwo oraz komfortową naukę w naszej szkole.

sakura