Tokio najlepszym miastem do życia

You are currently viewing Tokio najlepszym miastem do życia
  • Post category:Sakura

Tokio najlepszym miastem do życia na świecie!

Nowojorski magazyn Global Finance umieścił Tokio na 1 miejscu najlepszych miast do życia w roku 2020.

Miasta japońskie na ogół dobrze radzą sobie w światowych rankingach, choć wysokie koszty życia i bariery utrudniające edukację i integrację społeczną, widzianą oczyma obcokrajowców, negatywnie wpływają na ocenę miast japońskich w rankingach.

Epidemia koronawirusa z Wuhan namieszała jednak sporo w różnych statystykach i w tym roku oprócz tradycyjnych kryteriów jak: dochód na jednego mieszkańca, dostęp do kultury, otaczające środowisko itp., po raz pierwszy wzięto pod uwagę jak dane miasto poradziło sobie ze wspomnianą epidemią i jaka jest śmiertelność osób, które na koronawirusa zachorowały. A tu już Tokio radzi sobie całkiem nieźle. Ilość zakażeń co prawda rośnie w ostatnich dniach, wczoraj w Tokio przybyło blisko 180 chorych, nadal jednak to niewielka liczba w porównaniu z Nowym Jorkiem (średnio ost. dni dziennie 3 600) czy Londynem (2 600). 

Tokio w porównaniu z innymi dużymi miastami, lepiej radzi sobie z leczeniem osób, które na covid zachorowały. W Tokio do wczoraj zakażonych było łącznie 34 789 osób. Zmarły 464 osoby. 

Subiektywnie należy dodać, że wszystkie te statystyki, rankingi są najzwyczajniej w świecie głupie. Wg. Global Finance targany od roku niepokojami społecznymi Hongkong znalazł się na miejscu 11, miasto w którym nawet 1/3 mieszkańców deklaruje emigracje po zakończeniu epidemii, a Tajpej (Tajwan) tak świetnie radzące sobie z powstrzymaniem epidemii (zaledwie kilka przypadków), umiejscowiono na 26 pozycji, kilka pozycji niżej od Moskwy i komunistycznego Pekinu. 

sakura