Japonia otwiera granice

You are currently viewing Japonia otwiera granice
  • Post category:Sakura

Japonia otwiera granice, choć powoli...

Japonia otworzy swoje granice dla zagranicznych studentów i osób podróżujących służbowo od marca 2022r., to dzięki wielu apelom ze strony uniwersytetów, szkół języka japońskiego, biznesmenów, a nawet członków partii rządzącej, ogłosił w czwartek premier Japonii Fumio Kishida.

Decyzja ta związana jest z obawami rządu Japonii o reputację państwa, która mocno ucierpiała na skutek obowiązujących od 2 lat ograniczeń.
Premier Fumio Kishida zapowiedział również w czwartek, że skróci okres kwarantanny dla wszystkich przyjezdnych do trzech dni. Osoby przybywające z niektórych krajów, w których epidemia jest pod kontrolą, mogą zostać całkowicie zwolnione z kwarantanny.
Dzienny limit liczby osób, które mogą wjechać do Japonii zostanie podniesiony z 3500 do 5000 – co nadal będzie bardzo restrykcyjne i kłopotliwe dla wielu studentów mając na uwadze, że blisko 150 tysięcy z nich oczekuje od 2 lat na otwarcie granic.

Dowiedz się więcej: https://english.kyodonews.net/news/2022/02/96fe946ebc1c-breaking-news-japan-to-relax-covid-19-border-controls-from-march-kishida.html

Zdjęcie: Kyodo News