Senmi Shikizakura-no-Sato

  • Post category:Sakura
S A K U R A

Senmi Shikizakura-no-Sato

Senmi Shikizakura-no-Sato. W Obara zakwitła sakura. To nie żart! Odmiana wiśni japońskiej Shikizakura to sakura kwitnąca 2 razy w roku. Wiosną i jesienią. 

W mieście Toyota (prefektura Aichi) posadzonych zostało 10 tysięcy drzewek Shikizakura. W dystrykcie/okręgu Obara, na wzgórzu Senmi Shikizakura-no-Sato, spotkamy około 1200 drzewek Shikizakura. Shikizakura 四季桜  czyli sakura kwitnąca w 4 porach roku to odmiana hodowlana sakury, dwustuletnia krzyżówka odmian Fuji Sakura (Mamezakura) oraz Edo Higan. Ciekawe, że jesienią kwiaty Shikizakura zakwitają dopiero po opadnięciu liści i są nieco mniejsze niż wiosną. 

Najlepszą porą na zobaczenie Shikizakura w pełnym rozkwicie jest koniec listopada i początek grudnia. Sprawdź stronę Obara Tourism Association.

Obara Shikizakura Festival odbywa się każdego roku od 1 do 30 listopada w Obara Fureai Park, gdzie spotkamy około 300 drzewek Shikizakura. Innym miejscem w Obara, które powinniśmy zobaczyć to Obara Paper Art Museum Washi-no-Furusato. ZOBACZ także promocyjny film miasta Toyota.

Do Senmi Shikizakura-no-Sato dostaniemy się z Nagoya ze stacji Fushimi Station, Tsurumai subway line → do stacji Akaike. Następnie Meitetsu Toyota Line → do Toyotashi Station → dalej Toyota Oiden Bus, Obara-Toyota Line do Kaminigi (1 godzina) → spacer ok. 15 minut z Kaminig.

Sprawdź także: https://www.tourismtoyota.jp/en/tools/access/

sakura