Kwadratowe arbuzy gotowe do wysyłki

Kwadratowe arbuzy
Kwadratowe arbuzy
  • Post category:Blog / Polecamy
S A K U R A

Kwadratowe arbuzy gotowe do wysyłki

Kyodo News, Takamatsu, Japonia. Pierwsze tegoroczne kwadratowe arbuzy dostarczone zostały w środę do miasta Zentsuji, w zachodniej Japonii. Cena dojrzałego kwadratowego arbuza to średnio 10 000 jenów (380-400 zł).

Siedmiu hodowców z prefektury Kagawa planuje wysłać do połowy lipca około 400 sześciennych arbuzów do hurtowni głównie w Tokio, Osace i okolicznych miast. „Ze względu na epidemię koronawirusa w tym roku myślę, że są ludzie, którzy mają depresję, ponieważ muszą pozostać w domu w czasie upałów”, powiedział 72-letni Toshiyuki Yamashita, jeden z producentów. „Mam nadzieję, że ich duch zostanie podniesiony, gdy zobaczą kwadratowe arbuzy”.

Niedojrzałe jeszcze arbuzy umieszcza się w plastikowych pojemnikach w kształcie sześcianu na około 10 dni. Hodowcy twierdzą, że około 80 procent całkowitej uprawy to idealny (kwadratowy) kształt na sprzedaż. Grupa rolników w mieście Takamatsu rozpoczęła produkcję kwadratowych arbuzów około 50 lat temu, próbując podnieść rangę swojej społeczności.

Kwadratowe arbuzy są niejadalne i bardziej mają cieszyć nasze oczy. Rzadkie i drogie owoce są tradycyjnie oferowane w Japonii jako prezenty dla klientów, partnerów biznesowych lub krewnych, a ludzie chętnie wydadzą małą fortunę na pojedynczy owoc tylko po to, aby okazać komuś szacunek.