Kot uhonorowany!

kot uchonorowany
kot uchonorowany
  • Post category:Blog
S A K U R A

Kot uchonorowany

Kyodo News: Kot uhonorowany przez policję za doprowadzenie do uratowania człowieka, który utknął w kanale

Kot w mieście Toyama w środkowej Japonii został uhonorowany przez miejscową policję za pomoc w uratowaniu starszego mężczyzny, który wpadł do kanału irygacyjnego.

16 czerwca spacerująca 77-letnia kobieta około 19:30. zauważyła kotkę Koko, która należała do sąsiada. Kotka wpatrywała się w kanał i dziwnie zachowywała. Gdy kobieta podążyła za wzrokiem kota, znalazła mężczyznę leżącego na plecach w kanale o szerokości 60 cm i głębokości 40 cm. Woda miała około 15 cm głębokości.

Zawoławszy o pomoc 48-letnią córkę, która mieszka w pobliżu, natychmiast wyruszyła na ratunek. Wkrótce dołączyła do niej właścicielka Koko, 45-letnia Tomoko Nitta oraz jej 20-letni i 18-letni synowie. Pięciu osobom udało się wyciągnąć mężczyznę z kanału. Okazało się, że miał tylko zadrapania.

Komenda policji Toyama Minami uhonorowała pięciu sąsiadów certyfikatami uznania w sobotę, a Koko dostała trochę jedzenia dla kotów. Trzymając Koko w ramionach, Nitta powiedziała: „Chcę powiedzieć jej (kotu): dobra robota, ponieważ (odkrycie mężczyzny) doprowadziło do jego uratowania”.

Satoshi Nakada, szef komisariatu policji, powiedział, że „więzi między lokalnymi mieszkańcami, w tym kotem, uratowały ludzkie życie”. Koko, opisana przez Nittę jako „nieśmiała wobec nieznajomych”, najwyraźniej nie była zadowolona z próby podrapania głowy przez szefa policji, którą od razu odwróciła od niego.

sakura