Kanhizakura Okinawa

You are currently viewing Kanhizakura Okinawa
  • Post category:Sakura

Kanhizakura Okinawa

Kanhizakura, hikanzakura, wiśnia dzwonkowa, tajwańska, formozańska, Prunus campanulata, Prunus cerasoides var. campanulata, カンヒザクラ. Na japońskiej wyspie Okinawa spotkamy się także z nazwą; Ryukyu kanhizakura. Jest to subtropikalna wiśnia uznawana za odmianę wiśni himalajskiej (Prunus cerasoides)

Kanhizakura to  niewielkie drzewo (5-7m) o ciemnoróżowych lub intensywnie czerwonych kwiatach w kształcie dzwonka, występujące na Tajwanie, w Wietnamie, wsypach Okinawy, gdzie zakwita już w styczniu. Kanhizakura jest symbolem miasta Nago.

Sakura Garden w Nangusuku Castle Park w miasteczku Nago (Okinawa) znajduje się na liście 100 najlepszych miejsc do oglądania kwiatów wiśni w Japonii. Na terenie Nangusuku Castle Park w Nago z końcem stycznia zakwita ponad 20 tysięcy drzew kanhizakura. 

W miejscowości Motobu popularne są wspinaczki na 453-metrowy szczyt góry Yaedake. Motobu Yaedake Sakura Festival ma miejsce każdego roku od końca stycznia do początku lutego. 

A jeśli już znajdziemy się w Motobu, koniecznie należy się wybrać na  nocne podziwianie sakury do ruin zamku Nakijin, zamku wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. 

Wiśnie na Okinawie kwitną zwykle od połowy stycznia do początku lutego. Poniżej kilka zdjęć kahizakura z Okinawa, z Nago i Motobu. Zdjęcia Błażej Babik. Luty 2024r.