Fuji Shibazakura Festival

Fuji Shibazakura Festival
Fuji Shibazakura Festival
  • Post category:Blog
S A K U R A

Fuji Shibazakura Festival (富士芝桜まつり)

Japonia jest marzeniem wszystkich miłośników kwiatów, swoistym epitafium piękna kwiatowego kwitnienia. Kwiaty wszędzie kwitną ale nie tak jak w Japonii.

Jeśli zapytasz gdzie można pojechać by oglądać piękno przyrody w odpowiedzi usłyszysz często: Japonia. I to prawda, bo w tym kraju nie rozczarujesz się jeśli chodzi o piękno przyrody. 

Chryzantemy, kamelie, wisteria i potężny kwiat wiśni są wszechobecne i wydaje się, że każdy region i miasto ma wspaniały ogród, w którym można podziwiać kwitnące kwiaty.

Prefektura Yamanashi nie jest tu wyjątkiem. Nie tylko znajduje się w odległości kilku kroków od Tokio i góry Fuji, ale jest również domem dla Pięciu Jezior Fuji i magicznego Fuji Shibazakura Festival (富士芝桜まつり).

Shibazakura to floks szydlasty, niewielka roślina okrywowa pochodząca ze Stanów Zjednoczonych. Jego japońska nazwa, shibazakura, oznacza w przybliżeniu wiśnię trawnikową i w tym tkwi sekret jego popularności na archipelagu: ten nisko rosnący krzew występuje w kilkunastu odcieniach różu, a gdy jest w pełni kwitnienia, tworzy widoki różowych kwiatów, które rywalizują z przepychem sakury.

To właśnie ten floks szydlasty ( ang: moss phlox) jest obiektem zainteresowania na Fuji Shibazakura Festival. Festiwal Fuji Shibazakura odbywa się w Fuji Motosuko Resort, w pobliżu podstawy góry Fuji (stąd nazwa). Festiwal, na którym na powierzchni 2,4 hektara rośnie 800 000 roślin, obiecuje najbardziej spektakularne widoki wielu odmian floksów szydlastych rozmieszczonych wokół małego jeziorka, w którym według legendy mieszka ujarzmiony smok, na tle najsłynniejszego punktu orientacyjnego Japonii. 

Festiwal trwa od 17 kwietnia do 30 maja.

Zdjęcie Twitter: @si_za_aquarius