28 Sakura Queen

  • Post category:Sakura
S A K U R A

Kaoru Togawa wybrana 28 Sakura Queen

W przedostatni dzień lutego ubiegłego roku wybrano w Japonii nową Sakura Queen, którą została Kaoru Togawa 戸川馨 z Tokio. 28 Sakura Princess została Minori Yoshida 吉田みのり

Niestety epidemia koronawirusa z Wuhan zdominowała informacje napływające do nas z Dalekiego Wschodu na początku ubiegłego roku i ta wiadomość została po prostu przez nas i wielu miłośników sakury przeoczona. 

Wybory Sakura Queen co dwa lata organizuje Cherry Blossom Association, której przedstawiciele wraz z 27 Sakura Queen odwiedzili w 2019 roku m.in nasz sakurkowy park w Warszawie. 

Sakura Queen w sakurkowym świecie to ważna osoba, uczestnicząca w sakurkowych festiwalach na całym świecie oraz oczywiście ceremoniach sadzenia drzew sakury. Niestety sytuacja epidemiczna i zamknięcie granic wielu krajów w tym Japonii to niemały kłopot dla wszystkich podróżujących i mimo planów nie można w tej chwili przewidzieć kiedy i czy w ogóle 28 Sakura Queen Kaoru Togawa odwiedzi Polskę… Tu wszystko zależy od tego jak szybko świat opanuje epidemię. Będziemy się jednak starać by zarówno 28 jak i jeszcze nie wybrana 29 Sakura Queen przyjechały do Polski i spotkały się z wszystkimi fanami sakury. 

sakura