Opłaty w roku szkolnym 2022-2023

Intensywny kurs języka japońskiego dla początkujących online
Intensywny kurs języka japońskiego dla początkujących online
  • Post category:Blog
S A K U R A

OPŁATY W ROKU SZKOLNYM 2022-2023

Szalejąca w Polsce inflacja to kłopot nie tylko konsumentów ale i przedsiębiorców. W 2021 roku w ujęciu rocznym inflacja wyniosła o 5,1%, w 2022 roku ocenia się, że przekroczy już 15,5% a jeszcze wyższa inflacja ma być w 2023 roku. Koszt prowadzenia fundacji od 2021 roku wzrósł o ok. 25%. Wzrosły wynagrodzenia lektorów, składki na ZUS, wzrósł czynsz, energia elektryczna, tzw. media czyli woda, śmieci i aż strach ogarnia na zbliżającą się zimę i zwiększonej (podobno nawet o 100%) opłacie za ogrzewanie.

Mimo to postanowiliśmy zwiększyć opłaty w nowym roku szkolnym o 10% z małym plusem. To niedużo, mając na uwadze brak podwyżek w roku ubiegłym. 

Przy podwyżce 10% (z małym +) studenci (zajęcia raz w tygodniu) za kurs zapłacą 24 zł więcej miesięcznie, przy zajęciach 2 razy w tygodniu opłata (miesięczna) wzrośnie (niestety) o 48 zł.

Zdajemy sobie sprawę, że każda podwyżka opłat boli, szukamy rozwiązań ograniczających koszt prowadzenia działalności, choć w tej chwili nie mamy wyjścia.

Dla jasności, dodatkowy przychód uzyskany przez podwyżkę czesnego, przeznaczymy na wzrost wynagrodzeń naszych lektorów (wraz z ZUS). Bez lektorów szkoła nie będzie funkcjonować i nasi japońscy lektorzy są dla nas bardzo ważni!

Mimo podwyżek, mamy nadzieję, że pozostaniecie z nami!

Błażej Babik

Prezes Zarządu Fundacji Sakura