Małżeństwa mają się lepiej

  • Post category:Blog

W sondażu opinii publicznej przeprowadzonym przez towarzystwo ubezpieczeniowe Meiji Yasuda Life Insurance Co., 19,6% małżeństw przyznało, że ich związki mają się lepiej, gdyż małżonkowie rozmawiają ze sobą więcej.

Sondaż przeprowadzono w przeddzień 22 listopada czyli Dnia Dobrych Par w Japonii. Liczby 11 i 22 można wymawiać po japońsku ii fufu, co oznacza “dobrą parę”. Nowy styl życia wymuszony przez pandemię, w tym znaczną liczbę prac wykonywanych z domy, doprowadził do większego docenienia partnerów w małżeństwie, mimo że zjawisko „rozwodu koronawirusa” wśród par, które nie są w stanie poradzić sobie ze spędzaniem większej ilości czasu, było kilka miesięcy temu szeroko wspominane w mediach.

Spośród 19,6%, czyli 212 mężów i żon, 62,5% stwierdziło, że ich relacje poprawiły się, ponieważ częściej rozmawiają ze swoimi partnerami, a 37,1% doceniło wspólne spożywanie posiłków.

Badanie wykazało, że 27% żon i 17,1% mężów czuło się bardziej wspieranych, przy czym 23,4% żon twierdzi, że ich małżonkowie bardziej pomagają w pracach domowych i opiece nad dziećmi.

Szczęśliwsze pary rozmawiały każdego dnia średnio przez 140 minut w dni powszednie i 329 minut w weekendy i święta, podczas gdy odpowiednie liczby dla par, których relacje się pogorszyły, wynosiły 88 minut i 156 minut.

Opracowano na podstawie Japan Times Online.

sakura